Badania dla kolejarzy

Badania dla kolejarzy Częstochowa

Poznaj najlepsze miejsce na badania w Częstochowie!

Badania dla kolejarzy są częścią usług wchodzących w zakres medycyny pracy, którą również zajmuje się Nasza Przychodnia Sp. z.o.o. Takie kontrole są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają ocenić sprawność oraz predyspozycje maszynisty. W pewnym stopniu przypominają testy dla kierowców zawodowych, ale są znacznie dokładniejsze i szczegółowe. Od ich wyników w dużej mierze zależy bezpieczeństwo pasażerów oraz osób postronnych.

Obowiązek wykonania badań dla kolejarzy mają nie tylko osoby starające zdobyć świadectwo maszynisty, ale też pracownicy aktywni w zawodzie, chcący je utrzymać. Kompleksowo wykonujemy wszystkie wymagane testy w ciągu jednego dnia, w jednej placówce. Sprawnie przeprowadzamy całą procedurę, interpretujemy wyniki oraz wydajemy stosowne zaświadczenia.

Badania dla kolejarzy

Badania psychotechniczne dla kolejarzy Częstochowa

Które wykonują wykwalifikowani lekarze medycyny pracy

Badania psychotechniczne dla kolejarzy Częstochowa

Badania psychotechniczne dla kolejarzy Częstochowa mają na celu wykluczenie ewentualnych przeciwskazań do obejmowania stanowiska maszynisty. W Naszej Przychodni testy wykonują wykwalifikowani lekarze medycyny pracy, posiadający odpowiednie uprawnienia. Na nowoczesnych maszynach oraz akcesoriach przeprowadzają badania sprawdzające:

 • zdolności poznawcze (m.in. rozumowanie, percepcję, pamięć, uwagę i koncentrację),
 • sprawność psychomotoryczną (czas reakcji i koordynację rąk),
 • sposób komunikowania się,
 • osobowość.

Przeprowadzamy także specjalne badanie psychologicznej przydatności zawodowej, uwzględniające czynniki ryzyka zawodowego oraz szczególne wymogi sprawności psychicznej, koniecznej w transporcie kolejowym. Zawsze dbamy o przyjemną atmosferę, tak by nic nie zaburzyło wyników badań psychotechnicznych dla kolejarzy Częstochowa. Badając się w Naszej Przychodni ma się pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie, a wszystkie testy zostaną wykonane w pełni profesjonalnie.

Badania kolejowe Częstochowa

Posiadamy własne laboratoria oraz sztab lekarzy specjalistów

Badania kolejowe Częstochowa obejmują również typową diagnostykę, czyli badanie:

 • stanu układu krążenia i układu oddechowego,
 • sprawności narządu ruchu,
 • narządu wzroku,
 • narządu słuchu i równowagi oraz aparatu głosowego (prowadzone przez otolaryngologa, z uwzględnieniem audiogramu),
 • układu nerwowego (wykonywane przez neurologa),
 • krwi obwodowej (morfologia z rozmazem krwinek białych, poziom glikemii na czczo, aktywność aminotransferazy alaninowej, aminotransferazy asparaginowej, gamma-glutamylotranspeptydazy),
 • moczu,
 • elektrokardiograficzne w spoczynku,
 • radiologiczne klatki piersiowej.

W Naszej Przychodni wykonujemy również badania w kierunku objawów wskazujących na uzależnienie od alkoholu/substancji odurzających lub ich nadużywania. Przeprowadzamy także wszelkie inne testy diagnostyczne lub specjalistyczne, jeśli są akurat niezbędne i zlecone przez pracodawcę. Wyniki badań kolejowych Częstochowa można otrzymać już na następny dzień, a nawet podczas tej samej wizyty. Posiadamy własne dwa laboratoria oraz sztab lekarzy specjalistów, gotowych do pracy każdego dnia.

Badania kolejowe Częstochowa

Badania bocznica Częstochowa

Sprawdzimy kandydatów do pracy w kolei

badania bocznica częstochowa

Badania bocznica Częstochowa wykonywane w Naszej Przychodni to najlepszy sposób na sprawdzenie kandydatów do pracy oraz okresową kontrolę już zatrudnionych osób. Decydując się na współpracę z nami masz pewność, że nie zapomnisz o kolejnych badaniach profilaktycznych – będziemy nadzorować sytuację Twoich pracowników i sami przypomnimy o zbliżającym się terminie.

Podczas badań bocznica Częstochowa wychwycimy wszelkie nieprawidłowości, ale zawsze dwa razu upewniamy się, czy wyniki są poprawne. Zależy nam na tym, by każdy pacjent został zbadany uważnie i dokładnie. Do tego dokładamy wszelkich starań, by cała procedura nie była zbyt męcząca ani w żaden inny sposób niekomfortowa. W razie jakichkolwiek problemów z wynikami niezwłocznie powiadamiamy pracodawcę.

Skip to content