Badania profilaktyczne

Badania profilaktyczne Częstochowa

Dowiedz się, dlaczego warto wykonywać je w Naszej Przychodni!

Badania profilaktyczne mają na celu sprawdzenie stanu psychofizycznego pracownika. Zalicza się do nich diagnostykę wstępną, okresową oraz kontrolną. Nasza Przychodnia Sp. z.o.o. wykonuje wszystkie te badania w ramach medycyny pracy, niezależnie od wykonywanego zawodu. Zatrudniamy zespół wykwalifikowanych lekarzy posiadających odpowiednie uprawnienia. Wykorzystujemy najnowocześniejszy, w pełni sprawny sprzęt. Dzięki dobrej organizacji placówki i licznemu zespołowi pracowników jesteśmy w stanie wykonać wszystkie niezbędne testy diagnostyczne w ciągu jednej wizyty.

Sprawnie uzyskujemy wyniki badań profilaktycznych, ponieważ posiadamy własne dwa laboratoria. Zostają następnie szybko zinterpretowane, tak by na ich podstawie mogły zostać wystawione niezbędne zaświadczenia i orzeczenia. Wydajemy je już na następny dzień, a często nawet i pod koniec wizyty. Przy tym dokładamy wszelkich starań, by każde badanie zostało wykonane jak najbardziej profesjonalnie oraz dokładnie. Dbamy także o przyjazną atmosferę, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko powstawania sytuacji, które mogłyby mieć jakikolwiek wpływ na wyniki.

Badania profilaktyczne Częstochowa

Profilaktyczne badanie zdrowia pracownika

Oferujemy usługi najlepszych specjalistów

Profilaktyczne badanie zdrowia pracownika

Badania profilaktyczne Częstochowa dzieli się na wstępne, okresowe i kontrolne. Pierwsze z nich wykonuje się w przypadku nowych pracowników, którzy właśnie mają podpisać umowę z pracodawcą. Pozwalają ocenić predyspozycje kandydata, a także wykluczyć ewentualne przeciwskazania zdrowotne do zajmowania danego stanowiska. Sprawdzamy nie tylko ogólny stan zdrowia, ale też m.in. wytrzymałość na czynniki szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe, charakterystyczne dla określonego zajęcia.

Okresowe badania są z kolei zalecane po upływie czasu wskazanego na skierowaniu. Mają na celu sprawdzić stan zdrowia pracownika oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości. Są szczególnie ważne w zawodach, które mogą mieć wpływ na ogólny stan psychofizyczny. Testy tego typu wykonuje się w rożnych odstępach czasu, po terminie ważności pierwszej diagnostyki.

Trzeci typ badań profilaktycznych Częstochowa to diagnostyka kontrolna. Czasem zdarza się, że pracownik w wyniku wypadku lub choroby jest niezdolny do pracy przez okres dłuższy niż 30 dni i przebywa w tym czasie na zwolnieniu lekarskim. Wtedy pracodawca może zlecić mu wykonanie badań, które pozwolą ocenić, czy będzie dalej w stanie wykonywać swoje obowiązki na danym stanowisku.

Nasza Przychodnia nawiązuje współpracę z przedsiębiorstwami i innymi placówkami. Nadzorujemy terminy badań profilaktycznych oraz szczepień ochronnych. Oferujemy także kompleksową opiekę medyczną nad zakładami pracy chronionej.

Badania kontrolne Częstochowa

Badania kontrolne Częstochowa są konieczne nie tylko wtedy, gdy pracownik długo przebiega na zwolnieniu, ale też w chwili, gdy z niego już wróci. Poważna choroba lub uraz mogą w jakimś stopniu trwale odbić się na zdrowiu, przez co dana osoba może już nie być w pełni zdolna do wykonywania swoich obowiązków.

By zlecić swojemu pracownikowi wizytę w naszej placówce, należy wypełnić odpowiednie skierowanie. Powinno zawierać:

  • rodzaj badania profilaktycznego,
  • określenie stanowiska pracy zajmowanego przez badanego,
  • informacje o występowaniu czynników szkodliwych lub warunków uciążliwych.

W Naszej Przychodni dokładnie zdiagnozujemy każdą osobę skierowaną na badania profilaktyczne i sprawnie wystawimy odpowiednie orzeczenie. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości niezwłocznie informujemy pracodawcę drogą telefoniczną lub mailową. Wyniki badań kontrolnych Częstochowa można już otrzymać tego samego dnia, w którym odbyła się wizyta!

Badania kontrolne Częstochowa
Skip to content