Badania wstępne

Badania wstępne Częstochowa

Przekonaj się, dlaczego warto wykonać je w Naszej Przychodni!

Badania wstępne są wykonywane w celu sprawdzenia stanu zdrowia osób, które mają podpisać umowę o pracę. Dzięki nim można wykluczyć ewentualne przeciwskazania do wykonywania danych obowiązków. Nasza Przychodnia Sp. z.o.o. kompleksowo wykonuje wszystkie badania profilaktyczne w ramach medycyny pracy.

Cała procedura może odbyć się już w ciągu jednej wizyty, ponieważ zatrudniamy kilkunastu wykwalifikowanych lekarzy i siedmiu orzeczników z odpowiednimi uprawnieniami. Do dyspozycji każdego dnia są m.in. lekarze medycyny pracy, otolaryngolodzy, okuliści, psychologowie oraz inni specjaliści. Wykorzystujemy jedynie najnowocześniejszy, w pełni sprawny sprzęt i prowadzimy dwa laboratoria na terenie placówki.

Zakres badań wstępnych różni się w zależności od branży oraz stanowiska, jakie ma zajmować pracownik. W Naszej Przychodni wykonujemy nie tylko podstawową diagnostykę ogólnolekarską, ale też specjalistyczne testy i badania psychotechniczne dla pracowników fizycznych oraz umysłowych. Wyniki oraz niezbędne zaświadczenia wydajemy już na następny dzień, a w szczególnych przypadkach nawet na koniec wizyty. Przy tym dbamy o dobrą organizację, tak by dało się uniknąć kolejek, długiego oczekiwania na kolejny etap czy innych niedogodności.

badania wstępne częstochowa

Jakie badania wstępne oferujemy?

Nasza Przychodnia jest odpowiednio wyposażona do wykonania nawet najbardziej specjalistycznych testów

Jakie badania wstępne oferujemy

Badania wstępne Częstochowa mogą składać się z różnej diagnostyki, w zależności do wykonywanego zajęcia. Nasza Przychodnia jest odpowiednio wyposażona do wykonania nawet najbardziej specjalistycznych testów, np. dla kolejarzy czy kierowców zawodowych. Każdego dnia na miejscu dostępny jest taki zespół lekarzy i orzeczników, że będziemy w stanie przeprowadzić wszystkie z nich.

Oferujemy badania:

  • diagnostyczne – podstawowe oględziny, w tym m.in. EKG, RTG, USG, Spirometria;
  • laboratoryjne – wykonujemy pełny zakres badań diagnostycznych, ponieważ na terenie naszej jednostki znajdują się dwa, czynne codziennie laboratoria;
  • wzroku – wykwalifikowani okuliści sprawdzają m.in. ostrość wzroku, pole widzenia, zdolność rozróżniania barw, a do tego przeprowadzają stereoskopię, testy widzenia zmierzchowego i reakcji na olśnienia oraz wydają opinie o konieczności noszenia okularów do pracy przy komputerze;
  • słuchu – doświadczeni otolaryngolodzy dokładnie badają narząd słuchu, wykonując testy w pracowni audiometrycznej;
  • psychotechniczne – wykonujemy testy na m.in. sprawność intelektualną, osobowość, komunikatywność, refleks.

Po badaniach wstępnych Częstochowa można w uzasadnionych przypadkach otrzymać potrzebne zaświadczenia tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, czyli nawet na koniec wizyty. Prowadzimy orzecznictwo lekarzy medycyny pracy, w którym zatrudnionych jest aż 7 specjalistów. Jeśli okaże się, że dana osoba niestety wykazuje ewidentne przeciwskazania do zatrudnienia, niezwłocznie przekazujemy informację o tym drogą telefoniczną lub mailową do odpowiedniego działu w zakładzie pracy.

Badania wstępne w Częstochowie

Profesjonalny personel i świetna organizacja

Badania wstępne w Częstochowie przebiegają sprawnie dzięki licznemu personelowi oraz świetnej organizacji. Wszystkie odbywają się w jednym miejscu, dlatego nie trzeba nigdzie się przemieszczać pomiędzy poszczególnymi testami. Dbamy o to, by wszystkie procedury były w pełni zgodne z przepisami lecznictwa medycyny pracy. Staramy się uważnie, dokładnie wykonywać wszystkie testy. Co więcej, nasz personel zwraca uwagę na to, by atmosfera podczas badań była jak najbardziej przyjazna.

Nasza Przychodnia jest zdecydowanie jednym z najlepszych miejsc na to, by wykonać badania wstępne w Częstochowie. Jeśli chce się uzyskać prawidłowe wyniki, bez kolejek i utraty kilku godzin na czekanie, wystarczy zarezerwować termin.

Badania wstępne w Częstochowie
Skip to content