Psychotesty

Psychotesty Częstochowa

Specjalistyczne badania dla kierowców

Psychotesty są jednymi z badań specjalistycznych, które Nasza Przychodnia Sp. z.o.o. oferuje w ramach medycyny pracy. Jest to zbiór kontrolnych testów, które pozwalają ocenić predyspozycje pracownika mającego zajmować się m.in. transportem lub przewozem osób. Badania tego typu pomagają wykluczyć jakiekolwiek przeciwskazania do wykonywania określonego zawodu. Są zalecane w przypadku:

  • kandydatów na zawodowe kategorie prawa jazdy,
  • kierowców zawodowych,
  • operatorów maszyn,
  • motorniczych,
  • kandydatów na instruktora lub egzaminatora jazdy,
  • osób prowadzących pojazdy służbowe.

Dodatkowo są często wykonywane także przez kierowców skierowanych z Urzędu za to, że m.in. popełnili dwa wykroczenia drogowe w okresie próbnym, przekroczyli limit punktów karnych czy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków.

Komplet niezbędnych psychotestów wykonujemy w jednej placówce, w ciągu jednej wizyty. Od razu interpretujemy wyniki i wystawiamy je nawet tego samego dnia. Po umówieniu się na dogodny termin można sprawnie dopełnić wszystkie formalności.

psychotesty częstochowa

Wykwalifikowana kadra

Psychotesty realizowane przez najlepszych specjalistów

wykwalifikowana kadra

Psychotesty Częstochowa w Naszej Przychodni są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia. Zatrudniamy doświadczonych lekarzy medycyny pracy, psychologów transportu oraz okulistów. Wykorzystujemy najnowocześniejszy, w pełni sprawny sprzęt i profesjonalne materiały medyczne. Ponieważ mamy liczny zespół, działamy sprawnie, ale dbamy przy tym o dokładność oraz miłą atmosferę.

Podczas psychotestów Częstochowa sprawdza się trzy aspekty:

  • osobowość – badany rozwiązuje kwestionariusz z pytaniami wielokrotnego wyboru;
  • sprawność intelektualną – wypełnia się test sprawdzający logiczne myślenie oraz wykonuje zadanie sprawdzające koncentrację,
  • sprawność motoryczną – z pomocą profesjonalnej aparatury sprawdzane są refleks, czas reakcji na bodźce oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa,
  • wzrok – kierowcy dodatkowo mogą odbyć testy stereometryczne oraz badanie w ciemni, pozwalające sprawdzić zdolność oszacowania prędkości i odległości, wrażliwość na olśnienie, a także poziom widzenia zmierzchowego.

Badania psychologiczne Częstochowa

Specjalistyczne badania w Częstochowie

Badania psychologiczne Częstochowa trwają od godziny do dwóch – czas jest ściśle zależny od zakresu koniecznych badań oraz szybkości wykonywania poszczególnych testów i zadań. Po wszystkim jeszcze tego samego dnia można uzyskać wyniki oraz orzeczenie psychologiczne. Chociaż działamy bardzo szybko, dokładamy jednocześnie wszelkich starań, by pracować jak najdokładniej.

Do badań psychologicznych Częstochowa należy odpowiednio się przygotować. Po umówieniu się na wybrany termin, kierowca musi stawić się na miejscu ze skierowaniem od pracodawcy, lekarza medycyny pracy lub z Urzędu. Należy zabrać dowód osobisty i prawo jazdy. Nie trzeba przychodzić na czczo, ale powinno się być wypoczętym oraz spokojnym. Nie wolno tego dnia spożywać alkoholu, przyjmować narkotyków ani innych substancji odurzających. Osoby z wadą wzroku muszą zabrać ze sobą okulary.

badania psychologiczne częstochowa

Testy psychotechniczne Częstochowa

Testy psychologiczne zgodne z najnowszymi metodami

testy psychologiczne Częstochowa

Testy psychologiczne Częstochowa wykorzystywane w Naszej Przychodni są zgodne z najnowszymi wymogami. Wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, a także zapewniamy optymalne warunki umożliwiające pełne skupienie. W ten sposób dbamy o to, by czynniki zewnętrzne nie miały żadnego wpływu na wyniki.

Wykonujemy także badania kontrolne. Nawiązując współpracę z przedsiębiorstwami nadzorujemy kolejne terminy. Kierowcy zawodowi przed 60. rokiem życia muszą je powtarzać co 5 lat, zaś starsi – co 30 miesięcy. Udział w testach psychologicznych Częstochowa mogą wziąć osoby posiadające odpowiednie skierowane, ale też kierowcy chcący sprawdzić swoją kondycję, np. ze względu na podeszły wiek.

Skip to content