Zdjęcie użytkownika Nasza Przychodnia - Częstochowa.

Przed nami kilka naprawdę gorących i jak zapowiadają synoptycy, burzowych dni. Słupki rtęci mogą powędrować nawet powyżej 30-tej kreski. Jak więc przetrwać ten trudny czas?

 

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu.
Zrezygnuj z kawy oraz napojów alkoholowych. Pij często, najlepiej więcej niż masz ochotę, ale nie w dużych ilościach, bo po jednorazowym wypiciu pól litra wody nie będziesz w stanie nawadniać się z odpowiednią częstotliwością. Pamiętaj, że kiedy pijesz za mało narażasz się na przegrzanie a nawet udar słoneczny.

 

Uważaj na leki podczas upałów.
Wysoka temperatura może bowiem zmienić skład chemiczny medykamentu i tym samym jego działanie. Osoby zażywające leki powinny zachować szczególną ostrożność w tym czasie. Najlepiej skonsultuj się z Twoim lekarzem, jak prawidłowo przyjmować lekarstwa podczas upałów.

 

Po wejściu do rozgrzanego auta nie włączaj klimatyzacji.
Wsiadając do auta z podniesionymi szybami wdychasz krytyczną ilość benzenu- toksynę atakującą nerki, kości oraz wątrobę. Zanim klimatyzacja zacznie schładzać pomieszczenie auta, wyrzuca najpierw to co nagrzewało się w plastyku. Zawarty w nim benzen powoduje raka, dlatego najlepiej zostaw otwarte okna na parę minut i dopiero potem włącz klimatyzację.

 

Przy takich wysokich temperaturach, jeśli to możliwe unikaj słońca pomiędzy godziną 10.00 a 18.00. Warto zaopatrzyć się w wiatraki, klimatyzatory oraz zasłaniać okna przed ciepłymi promieniami słonecznymi.