Serce, Akwarela, Czerwony, Walentynki

Oddając krew ratujesz życie. Niestety latem zapotrzebowanie na krew znacznie wzrasta. Dzieję się tak głównie ze względu na większą liczbę wypadków… 

Każdy człowiek posiada w swoim organizmie około 5 litrów krwi. To wystarczy, by nieustannie w dzień i w nocy Twoje serce przepompowywało cały jej zapas. Krew jest zwierciadłem tego, co dzieje się w naszym organizmie. Zaburzenia między krwinkami czy samych krwinek mogą być objawem szeregu chorób, nie tylko hematologicznych. Jej składniki tworzą system obronny i transportowy, od istnienia którego zależy nasze życie i zdrowie.
 
Komu można pomóc oddając krew?
Każdego roku życie i zdrowie milionów osób jest narażone na wypadki. Życie uratować mogą transfuzje krwi i produkty krwiopochodne. Pomagają one pacjentom cierpiącym na choroby stanowiące zagrożenie dla życia, przedłużając i zapewniając im wyższą jakość życia, a także stanowią zabezpieczenie złożonych procedur medycznych i chirurgicznych.
KREW TWOIM DAWCĄ
Niezbędną w leczeniu rannych poszkodowanych podczas wszelkiego rodzaju katastrof (klęsk żywiołowych, wypadków, konfliktów zbrojnych itp.) oraz ratowania życia matek i opieki okołoporodowej jest krew. Może być ona potrzebna również Tobie, dlatego oddaj krew i dołącz do Honorowych Dawców Krwi.
Więcej informacji o obchodzonym na całym świecie Dniu Krwiodawstwa uzyskacie na stronie internetowej poświęconej akcji.
Info.krwiodawcy.org